تاریخچه

سال ۱۹۹۹

فدراسیون جهانی کوچینگ ICF با هدف تجلیل از توان کوچینگ این هفته را انتخاب کرد.

هفته بین‌المللی کوچینگ در سال ۱۹۹۹ توسط جری اودلسون پیشنهاد شد تا بر اهمیت استفاده از خدمات یک کوچ صاحب صلاحیت و تأیید شده تأکید کرده، در طول این هفته، به تجلیل از پیشرفت‌های فرایند کوچینگ بپردازند. 

سال ۱۴۰۰

 گروه کیفکو  با همکاری مجموعهٔ روما رویدادی وزین در روز ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار نمود که در آن پنج  سخنران غیر ایرانی و هفت سخنران و پنلیست ایرانی با هدف افزایش آگاهی جامعه، بخصوص  مدیران ارشد سازمان‌ها به بیان مطالبی در این حوزه پرداختند. این رویداد به صورت زنده پخش شد.

در این رویداد دکتر حمیدرضا جعفری، مدیرعامل گروه روما با موضوع رهبری و تغییرات عظیم پارادایمی مثل انقلاب صنعتی چهارم و نیز تحول سازمانی چالاک مطالبی ارائه کرد.

 سهیل میکائیل پدری با موضوع کوچینگ از کجا می آید؟ میزبان دکتر ویکی براک، معروف به تاریخ زنده کوچینگ بود.

دکتر لیلا عزیزی با موضوع تبیین تعاریف و تفاوت‌های کوچینگ با مقولاتی نظیر روان‌درمانی، مشاوره، منتورینگ و نیز اهمیت و همپوشانی دانش روان‌شناسی و ابزار کوچینگ سخن گفت.

مهندس ساناز صدوقی و مهندس سجاد سعیدنیا به تبیین تعاریف و تفاوت‌های کوچینگ با مقولاتی نظیر روان‌درمانی، مشاوره، منتورینگ و نیز اهمیت و همپوشانی دانش روان‌شناسی و ابزار کوچینگ پرداختند.

دکتر نریمان صدری، مدیرعامل شرکت درمان آرا تجربه زیسته خود با کوچینگ را با حاضران به اشتراک گذاشت و دکتر عماد قائنی، مدیر عامل شرکت مشاوره مدیریت ایلیا درباره رهبری و کوچینگ سخن گفت.

مهندس افشین چایچی، مدیرعامل کیفکو به موضوع ROI یا بازگشت سرمایه با استفاده از کوچینگ پرداخت و کامران فرنیان با اجرای یک بازی مدیریتی در ارتباط با کوچینگ حاضرین را با جلوه‌ای دیگر از کوچینگ آشنا کرد.

دکتر لی باوکم از آکادمی کوچینگ ایمپکت و جیلیان ویلیام جونز، مدیرعامل شرکت مشاوره توسعه امرج دیگر سخنرانانی بودند که در باب تعاریف کوچینگ سازمانی سخن گفتند.

سال ۱۴۰۱

۲۶ اردیبهشت تا ۱ خرداد ۱۴۰۱ هفته کوچینگ به همت چپتر ایران با مدیریت خانم سودا محجوب، با برگزاری وبینارهای تخصصی با موضوع آینده کوچینگ با سخنرانی Linda McLoughlin MCC، سوپرویژن در کوچینگ سازمانی با سخنرانی Maggie João, MCC، عادت رهبران با سخنرانی Fayza Sadik – PCC، بیزینس کوچینگ با سخنرانی Karl Van Hoey – MCC، سوپرویژن در منتورینگ و کوچینگ با سخنرانی Anne Schweppenhaeusser, MCC و اثر کوچینگ در توسعه فردی بوده‌است.

در وبینار چالش‌های آموزش کوچینگ یاشا افشار از ایمپکت، مسیح جوادی از IBC، حسن فرضی از Coaching Ways، یاسر متحدین از فراکوچ، منیر چگینی از Solution focus ایران، نازنین ملک‌بیکلو از FCA انگلستان، صالح مختاری از کوچینگ و لیدرشیپ الهام‌بخش و اصغر محمد فاضل از کوچاریو سخن گفتند.

انجمن کوچینگ ایران هم سال ۱۴۰۱ با برگزاری رویداد حضوری برای اعضای انجمن و با معرفی اعضاء و همکاران انجمن در شبکه‌های اجتماعی نسبت به تمدید عضویت اعضاء انجمن تا پایان سال ۱۴۰۲ به صورت رایگان و در نظر گرفتن عضویت دوساله برای اعضای جدید با عضویت در هفته جهانی کوچینگ این هفته را گرامی داشت.

متن موجود در این صفحه به تلاش چند تن از کوچ ها جمع آوری شده است.

اگر از سالهای گذشته داده ای در دست دارید که در این صفحه موجود نیست

لطفا از طریق ایمیل برای ما ارسال کنید تا به این صفحه ارسال شود.

اطلاعات تماس

در کنار شما هستیم...

تلفن

۰۹۱۰۰۰۴۶۳۷۰

آدرس

تهران، چهار راه ولیعصر، ساختمان دکتر حسابی

ثبت‌نام کوچ

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

ثبت‌نام مراجع

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

همکاری داوطلبانه

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید